AP pastatas

UAB „Amber pasta“ yra didžiausia ir moderniausia makaronų gamintoja Lietuvoje ir viena didžiausių Baltijos valstybėse. Įmonės savo veiklą pradėjo prieš 25-erius metus, nuo 2015 m. kartu su UAB „Malsena Plius“, AS „Rigas Dzirnavnieks“ ir AS „Balti Veski“ priklauso grūdų perdirbimo įmonių grupei Baltijos šalyse – AB „Baltic Mill“.

Šiuo metu Panevėžyje įsikūrusioje įmonėje dirba beveik 100 žmonių. Daugiau nei pusė įmonės darbuotojų yra negalią turintys žmonės, todėl UAB „Amber pasta“ jau eilę metų išlaiko socialinės įmonės statusą.

Įmonėje naudojama moderniausia šveicariška trumpųjų ir ilgųjų makaronų gaminimo įranga „Bühler“. 2020 m. „Amber pasta“ įsigijo bronzines formas ir pirmieji Baltijos šalyse pradėjo taikyti šią technologiją pastos gamyboje komerciniu mastu. Tais pačiais metais įmonė pagamino visų grūdo dalių kietagrūdžius makaronus iš pirmojo lietuviško kietagrūdžių kviečių derliaus.

Nuo 2010 m. įmonė sertifikuota pagal ISO 9001 ir ISO 22000 standartų reikalavimus, turi HALAL ir ekologišką produkciją leidžiančius gaminti sertifikatus.